אתיופיה

” עִם קֹמֶץ שָׁמַיִם בַּיָּד,

הָיִיתִי עוֹבֵר אֶת חַיַּי.
הָיִיתִי חוֹצֶה אֶת הַיָּם
בְּרַגְלַי
עִם קֹמֶץ שָׁמַיִם בַּיָּד.”

(אברהם חלפי)

מרחק 5 שעות טיסה מישראל אתיופיה היא יעד קרוב ועם זאת הטיול בה הוא חזרה בזמן ובנופים. לנו, הישראלים, ישנם הרבה חוטים מקשרים לארץ המיוחדת הזו. אתיופיה היא ערש מוצא האדם שיצא מאפריקה והלך דרך הגשר היבשתי הצר של ארץ ישראל, זהו המקום בו נולד הקפה, כאן שוכנים מקורות הנילוס שמוביל את החולות אל חופי הים התיכון, כאן גם מתקיימים שורה של אגמים שהם המשכו הישיר של אותו שבר סורי אפריקני שאותו אנו פוגשים בארצנו.

עם זאת, בשבילנו הישראלים, אתיופיה היא מולדתם של “ביתא ישראל”, קהילת יהודי אתיופיה שהגיעה לארץ ישראל בדרכים עקלקלות. אני מאמין שהטיול באתיופיה דרך הנופים והאנשים מקרב אותנו אל הישראלים יוצאי אתיופיה שבקרבנו מתוך הבנה עמוקה יותר של תרבותם ומולדתם.

הטיול מתבצע בדרך כלל עם טיסות ישירות של אתיופיאן איירליינס שמקיימת קו טיסות סדיר לאדיס אבבה. בדרך כלל הטיול יכלול גם מספר טיסות פנימיות בשל המרחקים האדירים והתשתיות הרעועות.

ניתן לחלק את הטיול לאתיופיה לשניים – צפון ודרום. אלה הם שני איזורים שונים במהותם ולעיתים בשל אילוצי זמן או תקציב מטיילים נוסעים לאחד מהם. הטיול המקיף שכולל את שניהם בדרך כלל מונה כ – 14 יום.

בחלק הצפוני של אתיופיה נוכל לראות את המורשת הנוצרית העתיקה בכנסיות השונות, העיר החצובה לליבלה ושרידי ארמונות בגונדר. נוכל לפגוש גם את מפלי הנילוס הכחול ולשוט לאחד ממנזרי האיים באגם טאנה.

בחלק הדרומי נוכל לעבור חוויה מטלטלת של מסע בזמן אל עבר השבטים שחיים בעמק האומו. השבטים המרתקים שחיים על פי מסורות קדומות שימרו דרך חיים, מנהגים וטקסים שנראים כאילו נלקחו מעולם אחר.

הטיול באתיופיה הוא מסע שיש בו אינסוף אפשרויות ולכן חשוב להבין מהו אופי הטיול המתאים לך, הזמן, התקציב ותחומי העניין. הטיול באתיופיה ככלל הוא טיול תרבותי – אנתרופולוגי אך יש הבדל עצום בין הדרום לצפון והדגשים הם שונים. תכנון נכון עם הזמנת טיסות מקומיות מראש יעזור לבניית טיול מוצלח

ייעוץ מקצועי

כשמתכננים טיול גדול ביעד כל כך מיוחד כדאי להגיע מוכנים , ולהתכונן זמן רב מראש תוך כדי לקיחת המסלול, התקציב והזמן העומד לרשותכם בחשבון.

עונת הטיולים באתיופיה בחודשים ספטמבר – אפריל. העונה היפה ביותר לטייל בה באתיופיה היא סביב חגי תשרי כאשר מסתיימת העונה הגשומה ואתיופיה ירוקה ויפה. בתקופה זו מתקיים גם חג המסקל – חג גילוי הצלב.

חג חשוב נוסף הוא חג האפיפאניה שחל בחודש ינואר וגם זה יהיה זמן טוב לבקר ולהנות מהחגיגות ברחבי אתיופיה.

צרו קשר - אשמח לשמוע מכם

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]‏​

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.