גיאורגיה

"אַהֲבָה – סוֹד-הַסּוֹדוֹת אַתְּ! חֲלוֹמוֹ שֶׁל מְאֻשָּׁר!

קִרְבַת-נֶפֶשׁ הִיא אֵינֶנָּה אַךְ אַוָּה אוֹ לַהַב זָר!

אַהֲבָה יֵשׁ וְתַאֲוָה יֵשׁ; בֵּין הַשְׁתַּיִם תְּהוֹם נֻקָּר.

מַה בֵּין זוֹ לְזוֹ תָבִינָה, אִם אֶת אִמְרָתִי תִּשְׁמָר. "

(שותא רוסתוולי)

שכשאלוהים חילק את הארצות בעולם לגיאורגים לא נשארה אדמה. כשבאו אליו בשאלה שאל אותם היכן היו כשחילק את הארצות והם אמרו שהיו עסוקים במאכל ומשתה לכבודו. אם כך תקבלו את חלקת האדמה ששמרתי לעצמי וכך היה.

גיאורגיה אכן נראית כחלקת אלוהים. ארץ שופעת מים, נופים מרהיבים, אנשים שמחים ומאירי פנים, מאכלים ומשתים כיד המלך. ומעל הכל הרי קווקז המרהיבים ביופיים, מרכסי ההרים היפים בעולם.

ההיסטוריה של גיאורגיה ייחודית בזכות המיקום הגיאוגרפי שלה בין אירופה לאסיה. בימי הביניים קמה בגיאורגיה שושלת המפוארת שעל פי מסורות נוסדה עוד בימי דוד המלך. גיאורגיה  של היום נאבקת לקום על רגליה אחרי שנים רבות של שלטון  רוסי ומבקשת להחזיר לעצמה את הגאווה הלאומית.

לא נשכח, כמובן, את חלקה של הקהילה היהודית הגיאורגית המפוארת שאת שרידיה ניתן לפגוש ברחבי גיאורגיה.

גיאורגיה היא ארץ האפשרויות האינסופיות. טיול לגיאורגיה יכול להיעשות בדרכים רבות – ברגל, באוטובוס, בג'יפים ובכל תקופה של השנה. בהתאם לתכנית הטיסה תהיה לבטומי או לטביליסי. רוב הטיולים הגיאוגרפיים יקדישו זמן לרכס הקווקז המפואר עם ביקור בדרך הצבאית בגודאורי ובקזבג וכמובן בחבל סוונטי, חבל ארץ ייחודי ברכס הקווקז. ניתן גם לבקר ביקבים המפורסמים של חבל קאחתי ולחטוף פיסת היסטוריה בביקור בטביליסי ובבירה הקדומה מצחתה. לכל טיול יתלוו ארוחות כמיטב המסורות וצ'ה צ'ה (שיכר מקומי).

ניתן לטייל בגיאורגיה באופן עצמאי אך צריך לשים לב שלמי שאינו דובר גיאורגית או רוסית תהיה לעיתים בעיית תקשורת. תשתיות התיירות בגיאורגיה בסך הכל טובות והאירוח תמיד לבבי אבל כדאי לבחון היטב ולהזמין מראש רכב או בית מלון בהתאם למסלול. ניתן לשלב את הטיול עם נופש בבטומי על שפת הים השחור.

ייעוץ מקצועי

כשמתכננים טיול גדול ביעד כל כך מיוחד כדאי להגיע מוכנים , ולהתכונן זמן רב מראש תוך כדי לקיחת המסלול, התקציב והזמן העומד לרשותכם בחשבון.

בחודשי החורף ניתן וכדאי לבקר בחלקים הנמוכים של גיאורגיה – טביליסי, קותאיסי, הקווקז הנמוך ועוד אך לא ניתן להגיע לרכס הקווקז הגבוה והמשמעותי בשל השלגים. בין יוני לתחילת אוקטובר היא העונה האידיאלית. מי שייצא ביוני – יולי גם יזכה לפריחה משמעותית.

צרו קשר - אשמח לשמוע מכם

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]‏​

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.