הרצאות על חו"ל

מגוון ההרצאות המרתקות שאני מציע. ניתן לקבוע ולתאם תוך יעוץ להרצאה המתאימה לכם.

הרצאה על אתיופיה

מרחק 5 שעות טיסה מישראל אתיופיה היא יעד קרוב ועם זאת הטיול בה הוא חזרה בזמן ובנופים. לנו, הישראלים, ישנם הרבה חוטים מקשרים לארץ המיוחדת הזו. אתיופיה היא ערש מוצא האדם שיצא מאפריקה והלך דרך הגשר היבשתי הצר של ארץ ישראל, זהו המקום בו נולד הקפה, כאן שוכנים מקורות הנילוס שמוביל את החולות אל חופי הים התיכון, כאן גם מתקיימים שורה של אגמים שהם המשכו הישיר של אותו שבר סורי אפריקני שאותו אנו פוגשים בארצנו.

עם זאת, בשבילנו הישראלים, אתיופיה היא מולדתם של “ביתא ישראל”, קהילת יהודי אתיופיה שהגיעה לארץ ישראל בדרכים עקלקלות. אני מאמין שהטיול באתיופיה דרך הנופים והאנשים מקרב אותנו אל הישראלים יוצאי אתיופיה שבקרבנו מתוך הבנה עמוקה יותר של תרבותם ומולדתם.

ההרצאה תעסוק בגיאוגרפיה של אתיופיה, בטבע המיוחד לה, ההיסטוריה המפוארת שלה וכמובן סיפורם של יהודי אתיופיה.

הרצאה על איסלנד

איסלנד היא ארץ בראשית מתהווה ומרתקת. תופעות נטבע הייחודיות שניתן למצוא באיסלנד הפכו אתה ליעד פופולרי למטיילים חובבי טבע מכל העולם.

הרצאה נספר את סיפורה של האומה האיסלנדית מחלוצי הויקינגים שהתיישבו באי המרוחק ועד לאיסלנדים שחיים בו כיום. ננסה להבין כיצד החיים באי הוולקני המסוכן משפיעים על חיי האנשים ומה גורם להם לחיות פה ?

אין ספק שהשחקים הראשיים בסיפור האיסלנדי הם איתני הטבע. באיסלנד ריכוז מיוחד של תופעות טבע ייחודית – גייזרים, נביעות מים חמים וקיטור, קרחונים, הרי געש ואין ספור תופעות וולקניות. נספר ונראה בהרצאה משולבת מצגת עם תמונות מרהיבות.

הרצאה על גיאורגיה

אגדה גיאורגית עתיקה מספרת שכשאלוהים חילק את הארצות בעולם לגיאורגים לא נשארה אדמה. כשבאו אליו בשאלה שאל אותם היכן היו כשחילק את הארצות והם אמרו שהיו עסוקים במאכל ומשתה לכבודו. אם כך תקבלו את חלקת האדמה ששמרתי לעצמי וכך היה.

גיאורגיה אכן נראית כחלקת אלוהים. ארץ שופעת מים, נופים מרהיבים, אנשים שמחים ומאירי פנים, מאכלים ומשתים כיד המלך. ומעל הכל הרי קווקז המרהיבים ביופיים, מרכסי ההרים היפים בעולם.

בהרצאה על גיאורגיה נספר על ההיסטוריה הייחודית של גיאורגיה שהיא ארץ מעבר בין אירופה לאסיה. נספר על השושלת המפוארת שקמה בגיאורגיה בימי הביניים ועל גיאורגיה של היום שנאבקת לקום על רגליה אחרי שנים רבות של שליטה רוסית. מבקשת להחזיר לעצמה את הגאווה הלאומית. לא נשכח את הקהילה היהודית של גיאורגיה ואת נופיה כמובן שילוו את ההרצאה במצגת צבעונית.

הרצאה על ירדן

כל כך קרובה ועם זאת לא ממש מוכרת, ירדן היא פנינה חרגה בעולם הערבי.

המורשת של ירדן קשורה בקשר ישיר להיסטוריה של עם ישראל כבר מימי קדם – הממלכות אדום, עמון ומואב שעליהם אנו קוראים בתנ”ך התקיימו במרחב שממזרח לירדן. ירדן המודרנית היא מדינה שהוקמה בעקבות פשרות בינלאומיות של צרפת ובריטניה ששלטו במזרח התיכון אך עם הקמתה של ירדן העצמאית תחת השלטון ההאשמי נוצרה יישות מדינית מיוחדת במינה.

בירדן אתרי מורשת מרהיבים מתקופות שונות – העיר העתיקה ג’רש היא פאר האדריכלות הרומית, מצודת כרך המרשימה מימי הצלבנים וכמובן מעל כולן העיר המדהימה פטרה, הסלע האדום, שהייתה לפאר היצירה הנבטי.

נספר את סיפורם של האנשים ושל הנופים בהרצאה מרתקת מלווה במצגת צבעונית ומרהיבה.

לקביעת הרצאה או פרטים נוספים צרו קשר!

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.