הרצאות על ישראל

מגוון ההרצאות המרתקות שאני מציע. ניתן לקבוע ולתאם תוך יעוץ להרצאה המתאימה לכם.

העדה הקטנה בעולם

הצצה לעולמם של השומרונים

עדת השומרונים היא עדה עתיקה שצמחה בתוך העולם היהודי אך מוקדם בהיסטוריה בחרה בדרך עצמאית. מרכז האמונה נוגע למקום הקדוש ביותר – הר גריזים ולא הר המוריה כפי שמקובל ביהדות. השומרונים שסבלו במהלך ההיסטוריה מרדיפות חיים היום בשני ריכוזים – האחד בחולון והשני בהר גריזים סמוך להר הקדוש ומונים כיום כ – 800 איש ואישה.

 בהרצאה ננסה להתחקות אחר מורשתם המרתקת, עיקרי אמונתם, זבח הפסח המיוחד שהם מקיימים והאתגרים הניצבים בפניהם כמי שמקיימים פולחן דתי שונה במרחב שבין היהדות לאיסלאם.

ההרצאה מלווה בתמונות מקוריות מסיוריי בהר גריזים.

ים המלח – עבר, הווה, עתיד

סודותיו של ים המלח

ים המלח הוא אחד מנכסי הטבע והתרבות החשובים בארץ ובעולם. זוהי פנינת טבע שמספרת סיפורים מימי קדם על סירות עמוסות בכל טוב ששטו בה, מעיינות מרפא בחופיה, עצי תמר ושיחי אפרסמון שנובטים לצידה.

 לים המלח תפקיד היסטורי חשוב במרחב אך יש לו גם סיפור גיאולוגי מרתק שמשתנה לנגד עינינו – ירידת המפלס, הבולענים,”הנהר הסודי” ועוד סיפורים על המקום הנמוך בעולם.

מורדים ומלכים במדבר יהודה

האנשים שהלכו אל המדבר

מאז ימי קדם מדבר יהודה היה מקום שהגיעו אליו אנשים משני הקצוות – הפליטים שנמלטו אליו דוגמת דוד המלך, פליטי המרד הגדול ופליטי מרד בר כוכבא שברחו והסתתרו במערות שבמצוקים.

 לעומתם רבים אחרים יצאו אל המדבר כדי להגשים, כדי לממש – ביניהם ניתן למנות את הנזירים, האיסיים ואולי גם את חלוצי היישוב שהקימו יישובים בלב השממה.

ננסה להתחקות  אחר אלה וגם אלה ולהבין את סוד המשיכה של המדבר.

גיאוגרפיה ותנ”ך מדברים עברית

פרשיות תנ”כיות בארץ ישראל

ארץ ישראל היא ארץ התנ”ך. ההקשר הגיאוגרפי מוסיף עניין ועומק להיכרות עם הסיפורים התנ”כיים. מדוע ברח דוד לעין גדי ? מדוע לחמו פלישתים עם שאול בגלבוע ? כיצד שטפון פתאומי במדבר מציל את המלכים יהורם ויהושפט בעת מסע מלחמה ? למה מזמין אליהו את נביאי הבעל דווקא להר הכרמל ?

לכל השאלות האלה ועוד יש תשובות פשוטות כאשר אנו מבינים את הגיאוגרפיה של ארץ ישראל.

בהרצאה נעסוק בפרשיות שונות ונקשור אותן עם הנוף של ארץ ישראל.

לקביעת הרצאה או פרטים נוספים צרו קשר!

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.