ירדן

"מעבר להרים ולמדבר,

אומרות האגדות, ישנו מקום,
שאיש ממנו חי עוד לא חזר,
והוא נקרא הסלע האדום.
הו, הסלע – האדום – האדום…. "

(חיים חפר)

כל כך קרובה ועם זאת לא ממש מוכרת, ירדן היא פנינה חריגה במזרח התיכון.

המורשת של ירדן קשורה בקשר ישיר להיסטוריה של עם ישראל כבר מימי קדם – הממלכות אדום, עמון ומואב שעליהם אנו קוראים בתנ"ך התקיימו במרחב שממזרח לירדן. ירדן המודרנית היא מדינה שהוקמה בעקבות פשרות בינלאומיות של צרפת ובריטניה ששלטו במזרח התיכון אך עם הקמתה של ירדן העצמאית תחת השלטון ההאשמי נוצרה יישות מדינית מיוחדת במינה.

בירדן אתרי מורשת מרהיבים מתקופות שונות – העיר העתיקה ג'רש היא פאר האדריכלות הרומית, מצודת כרך המרשימה מימי הצלבנים וכמובן מעל כולן העיר המדהימה פטרה, הסלע האדום, שהייתה לפאר היצירה הנבטי.

ירדן משלבת טבע פראי ולא נגוע עם מורשת היסטורית עתיקה. ניתן לבנות טיול לכל דרגת קושי ולכל נושא עניין. הטיול בדרך כלל ימנה 3 – 5 ימים כאשר הכניסה והיציאה יכולות להתבצע במעבר רבין ליד אילת או במעבר נהר הירדן ליד בית שאן. הטיול הקלאסי יכלול את ואדי רם ואת פטרה ולכך ניתן להוסיף אתרים היסטוריים – מבצר שובק, מבצר כרך, העיר הרומית ג'רש ואתרים רבים אחרים. ניתן גם לטייל במסלולי טבע מדהימים – נחל ארנון, שמורת דנה, ואדי איבן חמד ורבים אחרים. הטיול לירדן מלווה במדריך ושוטר מקומי כנהוג בחוק בירדן למרות שהאווירה נינוחה ואין בכך צורך ממשי.

בשנים האחרונות טיול בירדן באופן עצמאי הוא כמעט בלתי אפשרי אך במידה ואתם מעוניינים לוותר על ההדרכה ניתן לבנות תכנית טיול בארץ ואז לטייל עם מלווה / מדריך ירדני שיפגוש אתכם במעבר הגבול וילווה אתכם במהלך כל הטיול

ייעוץ מקצועי

כשמתכננים טיול גדול ביעד כל כך מיוחד כדאי להגיע מוכנים , ולהתכונן זמן רב מראש תוך כדי לקיחת המסלול, התקציב והזמן העומד לרשותכם בחשבון.

מזג האויר בירדן דומה לארץ כמובן אך עם זאת הרבה מהאתרים נמצאים באזורים גבוהים (פטרה, למשל, שוכנת בגובה 700 – 800 מ').

טיול קלאסי בירדן מומלץ בין החודשים ספטמבר – יוני. לטיול טבע שמשלב מסלולים רגליים אני ממליץ על חודשים אוקטובר – מאי. עם זאת ניתן לטייל בנחלים גם בשיא הקיץ. לשם דוגמא, שמורת נחל ארנון סגורה לטיולים בחורף ונפתחת לטיולים רק בראשון באפריל כל שנה.

צרו קשר - אשמח לשמוע מכם

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]‏​

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.