נורבגיה

"זֶה הַחֲלוֹם שֶאָנוּ נוֹצְרִים בְּלִבֵּנוּ בְּלִי לוֹמַר מִלָּה,

שֶׁמַּשֶּׁהוּ מוּפְלָא יִקְרֶה פִּתְאוֹם

שֶּׁזֶה מוּכְרָח לִקְרוֹת

שֶׁהַזְּמַן יִפָּתַח לְפָנֵינוּ….

שֶׁהַחֲלוֹם עַצְמוֹ יִפָּתַח לְפָנֵינוּ

שֶׁבֹּקֶר אֶחָד נְשַׁיֵּט בְּלִי מֵשִׂים לְתוֹךְ

מִפְרָץ קָטָן שֶׁלֹּא יָדַעְנוּ שֶׁהָיָה שָׁם כָּל הַזְמַן "

(זה החלום / אולב האוגה)

נורבגיה או בפירוש שמה "דרך הצפון" היא אכן פנינת צפון אירופה. זהו אחד מהיעדים היפים ביותר בעולם עם נופים ציוריים ועוצמות מרשימות של טבע עוצר נשימה. הנורבגים השכילו להנגיש ולהעצים את הנופים על ידי בניית דרכים ציוריות, בתי קפה קטנים בקצה פיורדים ומרפסות תצפית במקומות הכי יפים. הטיול בנורבגיה הוא גם היכרות קרובה  עם מורשתם של הויקינגים ומעלליהם של הטרולים. הנוף הקסום משתלב עם המיתולוגיה הנורדית שנוצרה במרחב הזה, הרחק בצפון.

נורבגיה היא ארץ צרה וארוכה. הטיול לנורבגיה מתרחש בדרך כלל במרחב שבין אוסלו לקריסטיאנסונד וכולל את האתרים המרכזיים לצד פינות חמד פחות מוכרות: דרך הטרולים, הדרך האטלנטית, ברגן, אי הציפורים, פיורד גרינגר, צוק המטיף וכמובן אוסלו. הטיול כולל שיט במעבורות בפיורדים קסומים ונסיעה בדרכים יפהפיות. נשלב גם שווקים, אדריכלות ואמנות מקומית לחוויה שלמה ומקיפה. הטיול הקלאסי ייארך כ – 10 ימים אך ניתן לשלב את איי לופוטן ולהוסיף עוד 3 – 4 ימים.

הטיול בנורבגיה דורש תכנון זמן רב מראש בשל המחירים הגבוהים בעונת התיירות הקצרה. בנוסף יש לתכנן היטב את שילוב המעבורות במסלול שכן השימוש במעבורות הוא לחם חוק בכל טיול בנורבגיה וזמני ההפלגות משתנים בהתאם לעונה. יש לשקול טיסה מקומית כדי לייעל את זמן הטיול ולהפחית בנסיעות מיותרות.

ייעוץ מקצועי

כשמתכננים טיול גדול ביעד כל כך מיוחד כדאי להגיע מוכנים , ולהתכונן זמן רב מראש תוך כדי לקיחת המסלול, התקציב והזמן העומד לרשותכם בחשבון.

נורבגיה היא צפונית וקרה, מזג האוויר בה לא צפוי גם בעונת הקיץ אך בקיץ הימים ארוכים, הפריחה בשיאה והציפורים מגיעות לאיים ולחופים כדי לקנן. העונה הנהוגה היא יוני עד אוגוסט אך ניתן לצאת גם בספטמבר ועדיין לזכות במזג אויר טוב בדרך כלל.

צרו קשר - אשמח לשמוע מכם

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]‏​

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.