סיורים בדרום

אז מה בן גוריון היה אומר על זה ?

טיול אל עבר הנגב המרכזי – בעקבות אנשים ונופים בנגב הקרוב – רחוק

 

דוד בן גוריון יצא אל המדבר בכדי להוות מופת ודוגמה לנוער שיבוא אחריו בהמוניו ויפריח את השממה. האם התגשם חזונו של בן גוריון ? נתהה על חזונו ועל המציאות כיום בהר הנגב המרכזי. נתרשם מיופיו של הנוף המדברי שהולך ומתעורר עם בוא ימי החורף ונעבור בפינות חמד של הטבע הפראי, נפגוש אנשים טובים באמצע הדרך  בין דימונה לשדה בוקר וננסה לשאול את עצמנו מהי חלוציות בישראל 2020.

אתרי הסיור: חוות צברי אורלי, פארק ירוחם, הליכה קצרה לעין ירקעם, תצפית אל עבר המכתש הגדול,ביקור בנאות חובב, חוות הרועה, קבר בן גוריון, חוות בודדים.

“אני ילד של חולות….” (עמוס קינן)

סיור במרחב הספרות והשירה בארץ פלשת

נצא לסיור בעקבות הנופים המיוחדים של ארץ פלשת במישור החוף הדרומי.

“אני ילד של חולות וכאשר הם נעלמים נעלם לי הדבר שבו נולדתי ומי שרוצה יכול לקרוא לזה מולדת” כתב עמוס קינן וכמותו הביעו רבים את עולמם במלל, ציור או פסל. במהלך הסיור נתחקה אחר ההיבטים הספרותיים של הטבע, הנוף,  ההתיישבות ומורשת הקרב במישור החוף הדרומי.

אתרים בסיור: מוזיאון הפלישתים, גבעת יונה, גבעת תום ותומר,  בית ספר שדה שקמים, חולות ניצנים, קיבוץ נגבה.

ניתן לשלב סיור בנמל אשדוד.

“ואיש במעון ומעשהו בכרמל”

סיור בחבל יתיר והר עמשא

בין מדבר להר, בין בקעת ערד לפסגת הר עמשא מרחב חבל יתיר טומן בחובו פינות חמד לא מוכרות במרחבי הדרום הקרוב. ננסה להכיר את המרחב דרך הסיפורים המקראיים שנקשרו בו ועד להתיישבות בו בימינו. נצא  לטיול קצר בחרבת ענים,  נמשיך אל תצפית מרהיבה מהר עמשא אל עבר בקעת ערד ומדבר יהודה ונצא לביקור בעיירה הקדומה סוסיא שמספרת סיפור מרתק על קהילה יהודית שהותירה אחריה שרידים מפוארים.

אתרים בסיור: חורבת ענים, סוסיא הקדומה, הר עמשא, מאגר יתיר.

לקביעת סיור או פרטים נוספים צרו קשר!

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.