סיורים במרכז

דייגים, דיונות ונופים בנחלי השרון

סיור בג’סר א זרקא, נחל תנינים, נחל אלכסנדר ודיונת וינגייט

 

בנחלי השרון מרקם חיים מרתק ומגוון: דיונות חול מרהיבות,מעגני דייגים, מיני ציפורים ודו חיים. בסיור נתחיל מביקור בג’סר א – זרקא, כפר דייגים לחוף הים התיכון. נוכל לפגוש את האנשים המקומיים ולשמוע את סיפורם, נמשיך לנחל אלכסנדר אל הצבים הרכים ונופי הנחל ונסיים בדיונת וינגייט שבה נתגלגל עד לשפך של נחל פולג, הרי הוא ואדי פליק.

אתרי הסיור: ג’סר א זרקא, נחל אלכסנדר, הדיונה הגדולה בוינגייט, שמורת פולג.

יהלומים ופרדסים – סיפורה של העיר נתניה

סיור בעיר נתניה

 

נבקר בעיר נתניה ונספר את סיפורה של העיר מראשיתה. העיר שנתחילה כמעוז פרדסנות והפכה למרכז תעשיית היהלומים הפכה לעיר תיירות שמנצלת היטב את חופיה המרשימים. נכיר את קולנוע שרון ההיסטורי, השוק הפועם של נתניה, כיכר העצמאות המחודשת ועץ השקמה העתיק, שריד לכפר אום חאלד.

אתרי הסיור: המוזיאון לתולדות העיר, גלריה על הצוק, כיכר העצמאות, שוק נתניה, אום חאלד, האנדרטה לניצחון הצבא הרוסי.

רמלה – העיר שצמחה מן החולות

סיור בין אתרים ואנשים בעיר שסודותיה עדיין מתגלים

 

העיר רמלה היא אוצר גנוז של אתרים, אנשים, תרבויות וטעמים. בטיול ננסה לטעום מכולם ולהכיר את רמלה ההיסטורית יחד עם רמלה של ימינו ומרקם החיים הייחודי שבה. מהמגדל הלבן נצפה אל העיר וסביבתה, נבקר במרכז היהדות הקראית העולמי ונתרשם מהמסגד הגדול שבנוי בתוך כנסייה צלבנית. נפגוש נזירים פרנסיסקנים במנזר שבו גם נמצא ציור מקורי של הצייר האיטלקי טיציאן, נשוט בבריכת הקשתות ונקנח במיטב המאכלים בשוק המקומי בסיור טעימות ייחודי.

אתרי הסיור: מרכז הקראים, שוק רמלה, בריכת הקשתות, המגדל הלבן, המסגד הגדול.

אל השומרונים – העדה הקטנה בעולם

סיור בהר גריזים בשומרון

נבקר בלב השומרון ונפגוש את אנשי קהילת השומרונים – אחת הקהילות העתיקות והמרתקות בעולם. הישראלים – השומרונים הם קבוצה מיוחדת שמשמרת מסורות קדומות. הקהילה שכמעט ונכחדה הצליחה להשתקם והיום מונה כ – 800 אנשים שחיים בהר גריזים ובחולון. נעפיל להר גריזים ונסייר בגן הלאומי, נבקר בתצפית מיוחדת לעבר שכם, אתר הזבח ומוזיאון השומרונים.

אי שם בצפון הקרוב – סיור בעמק חפר

נופים, חקלאות והיסטוריה בעמק חפר

אי שם בשרון הצפוני שוכן לו עמק קטן ומיוחד המכונה עמק חפר. כנראה השריד האחרון של ארץ ישראל הטובה והישנה באזור המרכז. נטייל בעמק חפר ובשמה הערבי ואדי חווארת. נערוך סיור חקלאי, נבקר בחוות חמורים ייחודית, נחפש ציפורים בין בשדות העמק ונבקר במבצר צלבני עתיק על אם הדרך הקדומה.

אתרים בסיור: ביקור חקלאי, מבצר קקון, אגמון עמק חפר, חוות החמורים.

לקביעת סיור או פרטים נוספים צרו קשר!

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.