שביל ישראל

"כִּי דַּע, כִּי כָל רוֹעֶה וְרוֹעֶה יֵשׁ לוֹ נִגּוּן מְיֻחָד לְפִי הָעֲשָׂבִים

 וּלְפִי הַמָּקוֹם שֶׁהוּא רוֹעֶה שָׁם………

וּמִשִּׁירַת הָעֲשָׂבִים נַעֲשֶׂה נִגּוּן שֶׁל הָרוֹעֶה" (לקוטי מוהר"ן תנינא סג)

שביל ישראל שנולד ב 1995 הןא אחד משבילי ההליכה היפים בעולם, בוודאי מהמגוונים שבהם. המסלול שמתחיל בבית אוסישקין בקיבוץ דן ומסתיים באילת מונה היום כ 1100 ק"מ ולאורכו ניתן לפגוש מטיילים מכל המינים והסוגים, מלאכי שביל ואינסוף סיפורים שמונחים על השביל.

כשמו כן הוא, השביל מדלג בין חבלי הארץ השונים, חוצה יישובים, נופים בעלי מורשת הסטורית ונופי בראשית ובעצם מספר את סיפורה של הארץ דרך הנופים, ההיסטוריה והאנשים.  ההליכה בשביל בין אם נעשית ברצף או במקטעים שונים, היא חוויה מיוחדת לכולם – ישראלים ומטיילים מכל העולם.

שביל ישראל היה למעשה השביל שסלל את הדרך לשבילים רב יומיים בארץ, חלקם שבילי נושא, חלקם מייצגים איזור גיאוגרפי מובחן. כך בעקבותיו נולדו שביל הבשורה, שביל הגולן, שביל ירושלים, שביל בנים הדרוזים, שביל הר הנגב, שביל ים אל ים, שביל עמק המעיינות ועוד רבים וטובים.

ההליכה בשביל יכולה להיעשות כהליכה רציפה או כהליכה של מקטעים יומיים. ישנם מטיילים רבים שהולכים חלקים נבחרים מהשביל על בסיס יומי. במקרה כזה יש חשיבות לבחירת המקטעים על פי מרחק ורמת קושי, עונות השנה, ביטחון ובטיחות וכדו'.

כיוון שמדובר בשביל ישראל יש רושם לעיתים שההליכה בו אינה דורשת אמצעים מיוחדים אך הישמרו לנפשותיכם. יש לקיים בדיקה מקיפה לפני היציאה לגבי מזג האוויר והתאמתו למסלול, הציוד, תוואי ההליכה, מפות, קליטה סלולרית וכו'.

במידה ואתם יוצאים לטיול חד פעמי או לסדרת טיולים על שביל ישראל מומלץ להתייעץ ולקבל החלטות מושכלות.

חלק ניכר מהליכתי בשבילי הארץ כרוכה בהליכה בשביל ישראל במסגרות שונות ובימים אלה בעיקר במסגרת מכון אבשלום. לאור הניסיון שצברתי אוכל לעזור בבניית טיול או סדרת טיולים בטיול עצמי או בהדרכה, ביחדים או בקבוצות.

ייעוץ מקצועי

כשמתכננים טיול גדול ביעד כל כך מיוחד כדאי להגיע מוכנים , ולהתכונן זמן רב מראש תוך כדי לקיחת המסלול, התקציב והזמן העומד לרשותכם בחשבון.

רוב הטיולים לאיסלנד מתקיימים בקיץ בין אמצע יוני לאמצע ספטמבר, בתקופה זו מזג האויר נוח יחסית, קינון הציפורים בשיאו ובחודשים יוני ויולי ניתן להנות גם מפריחות נהדרות.

בשנים האחרונות התפתחה תיירות חורף מאוד משמעותית באיסלנד. מה קורה באיסלנד בחורף ?? ניתן לראות את הזוהר הצפוני כמובן, רוב האתרים שנמצאים בכביש הטבעת פתוחים לביקורים, מחירי הטיסות והמלונות צונחים והטמפרטורות לאורך החופים נוחות יחסית בזכות זרם הגולף (בין 0 ל – 5 מעלות).

צרו קשר - אשמח לשמוע מכם

דרכי התקשרות

מייל

[email protected]‏​

פלאפון

053-5261436

הרשמו לניוזלטר שלי!

וקבלו עדכונים על טיולים שאני מארגן בארץ ובחו"ל , על המקומות שהכי כדאי לטייל בהם וכתבות עם עצות וטיפים על כל מה שקשור בטיולים וטבע.

תודה שהצטרפתם לניוזלטר שלי! בקרוב ישלח אליכם מייל ברוכים הבאים.